Follow Festival

AKTIVITY

Počas festivalu sa môžete vyviezť na vrchol Novej hole modernou kombinovanou 6-sedačkovou lanovkou s 8-miestnymi kabínami TELEMIX Nová hoľa. Príďte a využite príležitosť pokochať sa prekrásnym výhľadom z Novej hole či blízkeho Zvolena na panorámu Nízkych Tatier a Veľkej Fatry. A pri troche šťastia a dobrom počasí aj na končiare Západných Tatier s dominantným vrcholom Kriváňa.

Cena lanovky je 16€ | Pre účastníkov Follow Festivalu je cena 8€.

TELEMIX

JOGA

V sobotu sme pre všetkých vyznávačov jógy pripravili rannú jógu na Novej holi. Áno, rovno hore na kopci, kam vás vyvezie sedačková lanovka Telemix a budete si môcť vychutnať 360° pohľad na okolitú prírodu a obec Donovaly. 

Cena lanovky je 16€ | Pre účastníkov Follow Festivalu je cena 8€.

Sledujte NEWS pre update.

JOGA

Mestečko Donovalkovo pripomína každým svojím kútom, ako má vyzerať skutočná detská zábava a ako sa majú naše deti hrať. Nielen s hračkami, ale nezabúdať na detské radovánky akými sú naháňačka, skrývačka, pobehovanie, či bicyklovanie.

Donovalkovo je taký malý raj pre deti, ale aj rodičov. Tí tu môžu relaxovať popri tom, ako sa ich deti hrajú a šantia. Nemusia neustále prenasledovať svojich malých potomkov a pobehovať popri nich, lebo o zábavu ich ratolestí je na tomto mieste postarané.

DONOVALKOVO

V zábavnom parku Fun Aréna Donovaly si to svoje nájdu predovšetkým deti, ale zo skvelých atrakcií si určite vyberiete aj vy dospelí. Už od roku 2008 sa v horskom stredisku Donovaly môžete vyblázniť na bobovej dráhe, na trampolínach alebo sa môžete naučiť niečo nové vo vodnom svete. Čas strávený v prírode tak dostane pridanú hodnotu a na deň u nás bude s úsmevom spomínať každý člen vašej rodiny.

Bobová dráha

Odvezte sa na najobľúbenejšej atrakcii vhodnej nie len pre deti – tobogánovej bobovej dráhe. Určite nebudete ľutovať. Trať dlhá 900m ponúka krásne výhľady na horskú panorámu, 7 adrenalínových skokov a 11 zákrut. Nemusíte sa báť, tempo si určujete sami ovládaním brzdovej páky (max. 45 km/h).

Či už sa rozhodnete pre pomalšiu vyhliadkovú jazdu alebo si dáte preteky s priateľmi, vďaka automaticky vypočítaným rozostupom kolízia nehrozí. Na konci jazdy vám ukážeme, akou rýchlosťou ste sa spustili a domov si môžete odniesť suvenír v podobe fotografie priamo z dráhy.

  • Dĺžka: 900 m   Prevýšenie: 72 m   Kapacita: 300 osôb / h   Areál: Donovaly – Nová Hoľa

BOBOVÁ 

Trampolíny –  Bungee trampolíny

Hore k oblakom! Skoro až tam sa dostanete na špeciálnych trampolínach vylepšených o fixačné laná. Na týchto hliníkových bungee atrakciách vám nasadia postroj spojený s konštrukciou X-jump, vďaka ktorému je možné nie len skákať do výšky 7 metrov, ale keďže ľahšie udržíte balans, môžete skúšať aj odvážnejšie kúsky. S deťmi môžete skočiť aj na obľúbenú klasickú 8-stanoviskovú trampolínu s nosnosťou až do 70 kg.

TRAMPOLÍNA

Myšiačikov detský park

Vyskúšajte si s deťmi hravé učenie v Myšiačikovom vodnom parku. Park je inšpirovaný obľúbenými edukatívnymi parkami v Rakúsku a Čechách. V areáli tečie potôčik, ktorý prepája rôzne aktivity ako detský lanový park, reguláciu zavlažovania, plťkovanie na jazierku, stavanie priehrad a vodné ihrisko. Tu si deti môžu vyskúšať fungovanie fyzikálnych zákonov a sľubujeme, že je to naozaj veľká zábava.

Detský park

Turistika

Na hranici dvoch národných parkov, Veľkej Fatry a Nízkych Tatier sa v krásnom prírodnom prostredí nachádza turistické stredisko, Donovaly. Donovaly sú známe predovšetkým kvôli zimným športy a vynikajúcim podmienkam na lyžovanie počas zimy, avšak aj v lete majú čo ponúknuť. V lete sú veľkým lákadlom mnohé turistické trasy a kilometre cyklotrás.

Centrum obce sa nachádza v nadmorskej výške 960 m n. m. odkiaľ je možné podniknúť menej náročné aj náročnejšie turistické vychádzky do okolia, či na hrebene vrcholov Nízkych Tatier, či Starohorských vrchov. Od jednoduchých vychádzok pre príležitostných turistov a rodiny, až po takmer 80 km dlhú hrebeňovku po hrebeni Nízkych Tatier pre nadšencov náročnejšej turisky, Donovaly sú východiskovým bodom. Dobré značenie turistických trás, malebné zákutia, jedinečné výhľady ako aj mnoho možností pre trávenie voľného času robia z Donovál jedno z najznámejších turistických stredísk na Slovensku.

Viac ako 370 km cyklotrás od najjednoduchších až po adrenalínové zjazdy sú značené tak, aby vyhoveli naozaj každému. Kratšie okruhy s nižším uhlom sklonu sú vhodné pre rodiny s deťmi a seniorov. Náročnejší jazdci sa môžu vyviesť lanovkou na Novú hoľu, odtiaľ vedú dve zjazdové trate. Zvlnenie terénu poskytuje výborné možnosti zajazdiť si športovo jazdiacim cyklistom.

turistika

Viac informácií: www.napant.sk
Sledujte NEWS pre update aktivít
Loading...